20 лютого - День Героїв небесної Сотні

Дата: 20.02.2019 16:03

В ніч на 20 лютого ситуація на Майдані загалом була спокійною, але зранку поновилися сутички з боку Інститутської.
Зранку "Беркут" і Внутрішні війська почали відступати з Майдану. Протестувальники сприйняли це як можливість до просування по Інститутській.
Активісти стали підійматися вулицею й потрапили під перехресний обстріл. Загинуло кілька десятків людей.
Тим часом на Майдані вдалося загасити пожежу у Будинку профспілок. З регіонів продовжували прибувати автобуси з новими протестувальниками, а зі сцени на Майдані оголосили, що на Інститутській у багатьох активістів вогнепальні поранення. "Євромайдан" оголосив мобілізацію.
Цього ж дня до Києва прибула делегація з ЄС, аби налагодити переговори і припинити криваве протистояння. Цілий день та наступну ніч міністри закордонних справ Німеччини, Франції та Польщі спілкувалися з лідерами опозиції та Віктором Януковичем.
Поки йшли переговори, на Інститутській вже були зафіксовані десятки смертей. За офіційними даними, цього дня загинуло 48 активістів.