Рукшинська сільська об'єднана територіальна громада
Хотинський район, Чернівецька область

На Буковині встановлять найбільшу некомерційну сонячну електростанцію в країні

Велика школа у центрі  громади – селі Рукшин – чи не єдина споруда, яка не потребує реконструкції.  За допомогою навчального закладу в Рукшинській ОТГ вирішили втілити амбітний проект  – встановити на даху сонячну електростанцію. Коли проект реалізується – це буде найбільша некомерційна альтернативна електростанція в країні.

Микола Довганюк, керівник компанії «Клімат-монтаж»:  Це 600 панелей, які будуть розміщуватись на даху школи. Така станція генеруватиме майже 200 тисяч кіловат годин електроенергії в рік, що при теперішньому тарифі буде заощаджувати громаді півмільйона гривень на рік. Цікавим моментом є юридичний аспект – вже є в країні прецеденти про можливість домовленості Обленерго про використання їхньої електромережі в якості трафіку альтернативної електроенергії до інших об’єктів нашої ОТГ. Можна використовувати як опалення, гарячу воду.

Завдяки тому, що проект інвестуватиметься Німецьким фондом, він окупиться швидко – за рік,  кажуть фахівці. Цікаво й те, що громада зможе орендувати мережі Обленерго для використання альтернативної електроенергії й для інших своїх об’єктів. Щоб втілювати подібні грантові проекти у громаді постійно навчають фахівців та ретельно планують бюджет.

Нагадаємо, у листопаді проект використання сонячної енергії підготували у Рукшині Хотинського району й подали його на розгляд Німецькому товариству міжнародного співробітництва (GIZ).

Джерело:acc.cv.ua« повернутися до списку новин

Cайт розроблений в рамках проекту "U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку", що фінансується спільно Европейським Союзом і його державами-членами: Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією;
впроваджується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH