Чернівецька область, Хотинський район

02 Листопада, 2018 р., 19:33
Як відомо, восени 1918 р. внаслідок воєнних поразок у війні з країнами Антанти Австро-Угорщина, до складу якої входила Буковина, наближалася до свого розпаду й утворення на її території окремих національних держав. Натхненні прикладом Східної України, що проголосили у листопаді 1917 р. Українську Народну Республіку, включилися у боротьбу за свою державність і українці західноукраїнських земель. На Українській Конституанті (Установчих зборах) 18-19 жовтня 1918 р. у Львові, у якій взяли участь 22 повноважні представники від Буковини, було створено Західноукраїнську державу у складі українських територій Східної Галичини, Північної Буковини і північно-східної частини Закарпаття (спочатку як автономної, а з 1 листопада 1918 р. після взяття влади українцями у Львові – як самостійної). Там було створено Українську Національну Раду (У.Н.Р.) як вищий орган влади для всіх західноукраїнських земель, у т.ч. для Буковини.
02 Листопада, 2018 р., 19:32
НІКОЛИ НЕ ЗАБУДЕМО!!! Сьогодні виповнюється 310 років з часу Батуринської трагедії. Восени 1708 року московські війська під командуванням Олександра Меншикова захопили гетьманську столицю Батурин і вщент її зруйнували. У п’ятницю, 2 листопада українці вшановують жертв російської різанини в Батурині. Трагічні події відбулися 310 років тому у тогочасній гетьманській столиці. У цей день 1708 року московські війська, якими керував Олександр Меншиков, влаштували каральну операцію: вони захопили місто і з великою жорстокістю стратили усіх його захисників і жителів – не тільки чоловіків, а й жінок та дітей. Усі будівлі і навіть храми були знищені.
30 Жовтня, 2018 р., 10:48
Делегація Рукшинської ОТГ взяла участь у конференції «SMART- спеціалізація територій як інструмент сприяння якісному економічному зростанню».  Мета: формування регіональної платформи для професійних дискусій між органами місцевого самоврядування, регіональної виконавчої влади, бізнес середовища щодо SMART-спеціалізації територій задля обміну досвідом та вироблення подальшого плану дій.
29 Жовтня, 2018 р., 10:42
Між Рукшинською сільською радою та гміною Корчина (Польща) підписано угоду про побратимство та співпрацю. Співдружність передбачає обмін досвідом у таких сферах: місцеве самоврядування, освіта, культура, медицина, сільське господарство, торгівля тощо.  Це наш перший договір про міжнародну співпрацю.
28 Жовтня, 2018 р., 10:40
28 ЖОВТНЯ - ДЕНЬ ВИЗВОЛЕННЯ УКРАЇНИ ВІД ФАШИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ. Свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України - це 1944 рік. Людські і матеріальні втрати України Людські втрати України у війні склали понад 10 млн. військових і цивільних осіб. Матеріальні втрати України досягли 1,5 трильйонів крб. Було зруйновано: 714 міст і містечок, 28 тис. сіл, 16 150 промислових підприємств, 18 тис, медичних закладів, 33 тис. закладів освіти... Зазнавши в роки Другої світової війни величезних людських і матеріальних втрат, Україна зробила неоціненний внесок у перемогу над фашистською Німеччиною і її союзниками. Висновки:  - У Другій світовій війні Німеччина і її союзники прагнули розчленувати Україну та колонізувати її. - 3 червня 1941 р. по жовтень 1944 р. Україна була ареною збройної боротьби проти окупантів. Героїчна боротьба розгорнулася в тилу німецьких армій. - Частина українців, очолювана ОУН-УПА. прагнула скористатися війною для відродження незалежної української держави. - Ворогами самостійної України були не лише нацисти, а й сталінський тоталітарний режим, що стало причиною непримиренної боротьби між радянським і оунівським рухом Опору. - Український народ зробив величезний внесок у перемогу над Німеччиною і її союзниками.
26 Жовтня, 2018 р., 10:24
Завершується перше коло Чернівецької обласної дитячо-юнацької футбольної ліги серед юнаків 2006 року народження. У цьому розіграші змагаються дев’ять збірних з усієї області, серед яких і команда з Хотинського району – ФК Рукшин.
24 Жовтня, 2018 р., 12:49
Хотинський районний інфекціоніст, заступник головного лікаря з дитинства і пологової допомоги райлікарні Алла Яковенко повідомила, що найбільше випадків хвороби у  Рукшині, де діагноз «кір» підтверджено у 37 школярів. Десятеро з них на стаціонарному лікуванні, у чотирьох недуга ускладнена пневмонією». Поодинокі випадки зафіксовані також у Хотині, Орестівці, Чепоносах, Гордівцях, Поляні, Шилівцях. Про це повідомляють "Хотинські вісті".
23 Жовтня, 2018 р., 12:44
Сьогодні у с. Кам‘янка Сторожинецького р-ну на базі відпочинкового комплексу «Аква плюс» відбувся тренінг на тему «Як готувати статті для друкованих ЗМІ». Побував представник Рукшинської ОТГ Ігор Гайсенюк.
23 Жовтня, 2018 р., 12:41
За підтримки проекту ЄС M4EG "Різні громади - спільні рішення для економічного зростання" було організовано проведення гри "Світ громад". Учасники вчилися правильно розвивати свою громаду, згуртовуватись для досягнення поставленої цілі та мети.
23 Жовтня, 2018 р., 12:34
В межах проекту ЄС M4EG "Різні громади - спільні рішення для економічного зростання" 22 жовтня був проведений майстер-клас Тані Порчук "Творче хобі як можливість розвитку креативного бізнесу".